متن کامل

نحوه گرفتن کد ریجستری

نحوه گرفتن کد ریجستری را میخواهید یاد بگیرید؟ما به شما خواهیم گفت به چه روشی میتوانید یک گوشی را ریجستر کنید برای شروع اول یک گوشی ریجستر شده را بردارید و مطابق روش های زیر انجام بدهید

1-«در سایت گمرک وارد شوید

2-«سریال ۱و۲ (IMEI) را وارد کنید

3-«مدل و برند دستگاه را درست انتخاب کنید

4-«کد ملی ؛ شماره تلفن و شماره پاسپورت را وارد کنید.خط تلفن مورد نظر باید روشن بوده و چنانچه اعتباری است دارای شارژ کافی باشد.

نکته : هر کد ملی قادر به ثبت یک گوشی می باشد.بنابراین ریسک نکنید. سعی کنید حتی الامکان از شماره پاسپورت های واقعی استفاده کنید.

5-«کلید ادامه را زده و به مرحله پرداخت میروید

6-«پرداخت را انجام داده و ۳الی۲۰ روز بعد پیامکی برای خط انجام شده ارسال میشود که مورد تایید شدن یا نشدن آن را داخلش ذکر میکند

7-«بعد از آن اس ام اس دیگری از همتا برایتان ارسال میشود که حاوی کد شش رقمی فعالسازی میباشد و شما میتوانید با استفاده از سایت همتا یا سامانه #۷۷۷۷* و یا نرم افزار همتا نسبت به فعالسازی اقدام بفرمایید.

تذکر: چنانچه پیام حاوی کد فعالسازی را به اشتباه حذف کردید،با مراجعه به سایت همتا و ورود به کارتابل مختص شماره ی خود،قادر به دریافت آن از قسمت اطلاعات مسافری خواهید بود.

الزاما تمامی کدها و سریالهایی که ثبت و صادر میشوند را در برگه ای جداگانه یادداشت و نگهداری کنید تا بعدا متضررنشوید

توجه

گوشی هایی که فقط با imei اول ثبت شده اند،هنوز تعیین تکلیف نشده است.باید منتظر بمانید.هیچ زمان خاصی  از هیچ منبع رسمی در این زمینه اعلام نشده.

در صورتی که گوشی شما معاف از مالیات شناخته شود،شناسه پرداخت دریافت نخواهید کرد.پس در قسمت تصحیح مدل و برند،مدل گوشی را تغییر دهید تا شناسه پرداخت صادر گردد.مدل های جایگزین را از همکاران فروشنده سوال بفرمایید

هنوز بعد از تاریخ ۲۵ آذر ماه هیچ کسی کد فعالسازی دریافت نکرده و همه منتظر هستند.لطفا در مورد تاریخ ارسال کد از طرف همتا سوال نفرمایید،چون هیچ کس اطلاعی در این زمینه ندارد.

اگر در حال حاضر دستگاهی را ثبت و هزینه گمرکی آنرا پرداخت کرده اید و متوجه خطایی در ثبت آن شده اید،هم اکنون قادر به اصلاح آن نیستید و متاسفانه اطلاعیه ای هم در این زمینه صادر نشده.

بعضی از عزیزان بخاطر پرداخت حق گمرکی کمتر، مدل گوشی را بصورت غیر واقعی و به اصطلاح کم اظهاری ثبت میکنند.توجه داشته باشند که احتمال رد شدن و قرار گرفتن در لیست سیاه وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر و اخبارهای جدید تر میتوانید سایت جهانبازار را دنبال کنید 

16 دی 1397
تعداد بازدید: 298
سایر اطلاعات
برای اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: www.jahanbazar.com/article/list/news

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×